Veštičiji kutak
Registruj se ili uloguj ako već imaš account da skloniš reklame i pristupiš celom sadržaju foruma Smile
Veštičiji kutak
Registruj se ili uloguj ako već imaš account da skloniš reklame i pristupiš celom sadržaju foruma Smile
Veštičiji kutak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomePortalLatest imagesRegisterLog in

Share
 

 Krugovi u žitu

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeSat Jun 19, 2010 9:59 am

U pitanju je stvar koja mi je u poslednje vreme postala opsesija.
Bukvalno. Wink

KRUGOVI U ŽITU

Niti jedna tema tokom posljednje decenije nije toliko okupirala
(i istovremeno zbunjivala)svjetsku javnost i medije kao pojava misterioznih
krugova-piktograma, u žitnim poljima u oblasti južne Engleske
(a potom i u mnogim drugim krajevima svijeta).
Ovaj fenomen je u svjetskoj javnosti poznat još od polovine
sedamdesetih godina prošlog stoljeca, a kada je jedan britanski sportski
pilot tokom leta, u žitnim poljima ugledao
krugove neobicne ljepote i simetrije, tada je po prvi put javljeno o postojanju
tajanstvenih krugova (koji su kasnije nazvani piktogramima) cije su neobicne forme
nastajale na neobjašnjiv nacin... Naime, gotovo u pravilu trava ili žitarica (u poljima) bi
bila polegnuta na zemlju (u lijevo ili desno) u rotirajucoj
galaktickoj kružnoj formi, bez da je i jedna vlat trave ili
stabljika žitarice prelomljena ili otrgnuta, na mjestu na
kojem je tajanstveni piktogram nastao. Ono što je tokom
brojnih, vrlo detaljnih istraživanja nepobitno utvrdeno
jeste to da su biljke (najcešce stabljike pšenice) doživjele
snažan spoljašnji pritisak (ne fizicki), te da u stabljici
nastaju još nedovoljno rastumaceni biološki procesi
kakvih nema u okolnim bljkama koje se nalaze izvan

piktograma. Naime, stice se utisak da su biljke unutar
"misterioznog znaka" bile izložene djelovanju neceg što je najbliže nacinu rada tj. efektu
današnjih mikrovalnih pecnica... Osim toga u unutrašnjosti formacija se javlja izrazito
pojacano magnetno polje te kompas unešen u prostor piktograma jednostavno "poludi",
dok sve tehnicke stvari (radio-aparati, kamere, kasetofoni...) uglavnom prestaju da
funkcioniraju. Fenomen sam po sebi nije tako nov, jer je pojavljivanje misterioznih
krugova u žitnim poljima zabiježeno u Engleskim analima iz daleke 1600. godine, zatim
1920. i 1940. godine. Tacnije, po mišljenju brojnih istraživaca, prvo svjedocanstvo o
ovom fenomenu je zabilježeno na jednom letku iz 1678. godine, pod nazivom "The
Moving Devil" (Pokretni Davo), a radilo se o jednom seljaku koji je vidjevši svoje žitno
polje nocu osvjetljenim "nekom vatrom", sutradan ustanovio da mu je "davo tj. Lucifer
pokosio pšenicu u savršenim krugovima." Ovaj se dogadaj ocigledno desio ranije, a
"gravura" nosi datum, 22. August, 1678. godine. Inace, u ovom periodu, misteriozni
krugovi su se najcešce pojavljivali na podrucjima Australije i Engleske. U pocetku su to
bili jednostavni primjerci, zatim grupe od 4-5 krugova simetricno poredanih ili oštro
ogranicenih. Medutim, tokom posljednje decenije (tacnije od 1990. godine) kao da je
došlo do "kvantnog skoka" ovih misterioznih pojava u žitu... Naime, iznenada se umjesto
jednostavnih kružnica, pocinju pojavljivati nevjerovatno "komplicirane mustre" koje su
nazvane piktogrami ili agroglifi, ali ovaj put ne samo u pokrajnama Wiltshiru i
Hampshiru, nego u cijeloj Engleskoj i mnogim drugim zemljama svijeta (Njemacka,
Francuska, Rusija, SAD, Brazil, Austrailja itd).

UNIVERZALNA SIMBOLIKA

Jedan od pionira danas vodenih istraživanja ovog fenomena je Colin Andrews, inace
glavni inženjer Britanskog udruženja elektricnih centrala - "Test Valley Borought Council".
Jedan dio njegove izjave vezan za fenomen misterioznih znakova u žitu glasi ovako :
"Moram da kažem da taj fenomen pratim vec 15 godina, proucavam podatke koje
sakuplja tim inženjera kao što sam ja. Plodove tog istraživanja predao sam britanskoj
vladi koja je pokazala veliko interesovanje. Ja licno mislim da imam posla sa
inteligentnim fenomenom, s nekim ko zna šta radi i ko slijedi neki složeniji program.
Što je više krugova, to imamo više naucnih informacija. U piktogramima se nalaze
detalji univerzalne simbolike, kao da fenomen reaguje na naše znanje. Osim toga,
proucavanjem geometrijskih oblika u piktogramima otkrivamo, doista, precizne
matematicke relacije, brojke i podatke." Ovo svjedocenje pokazuje koliko su misteriozni
znakovi u žitu komplikovani, da zadiru u veoma složena podrucja : od "klasicne" i


takozvane svete geometrije do fraktalne geometrije i teorije haosa... Takoder, neke od
njih je nemoguce kreirati bez pomoci kompjutera, kao "Mandelbort-diagram" koji je
otkriven (13. Augusta, 1991. godine) u polju blizu Kembridža, a dugacak je 56 metara.
Ako ih posmatramo izbliza, primijetit cemo da su krugovi i piktogrami napravljeni sa
hirurškom preciznošcu, njihovi rubovi kao da su povuceni šestarom, cisti su i izuzetno
jasni i oštri. Precnici krugova se krecu od 50 centimetara do 45 metara, a velike
formacije dostižu i do 180 metara (dužine) i pokrivaju površinu 10.000 kvadratnih
metara.

SVIJETLECE LOPTE

Inace, istraživaci piktograma raspolažu i nizom provjerenih (vjerodostojnih) video
snimaka na kojima je lako primijetiti svijetlece lopte (kugle) koje se sa izuzetnom
lakocom i jednostavnošcu krecu iznad žitnog polja, dok u isto vrijeme ispod njih (u roku
od par sekundi), nastaju najkoplikovaniji piktogrami. Predjeli južne Engleske zasigurno
spadaju u najljepše i najtajanstvenije regione naše planete koji nikog ne ostavljaju
ravnodušnim (to su carobni predjeli, kraljevstvo mitova i legendi, tajanstvenih i u
pricama opjevanih brežuljaka, izvora i usamljenih stabala). Tu je stolovao kraj Arthur, tu
je njegova družina tragala za svetim Gralom, tu je živio Merlin, arhetim svih magova.
Stonehange – Avaburi - Glastonburi, cine najtajanstveniji trokut u ovom dijelu svijeta, a
u samom njegovom centru se nalazi Warminister, koji je do pojave tajanstvenih
piktograma bio nepoznat i uspavan gradic. U pomenutom trouglu, pocev od daleke 1964.
godine, neobjašnjive "pojave" su bile sve ucestalije. Gotovo svakodnevno na nebu su se
mogla vidjeti "blještava, raznobojna svjetla" koja su izvodila nevjerovatne manevre. Ljudi
su masovno javljali o misticnim iskustvima i spiritualnim vizijama, da bi sve to, na kraju,
rezultiralo prvim misticnim "crtežima" u žitnim poljima (u blizini navedenih mjesta i
svetišta). Zasigurno, taj nevjerovatni talas NLO videnja iz Warministera predstavlja
uvod-uvertiru u nešto što ce bez daha ostaviti svakog, slucajnog ili namjernog posjetioca,
laika ili strucnjaka. Jedan od istraživaca ovog fenomena, George Wingfield (inace
zaposlen u IBM-u), u noci Augusta, 1987. godine, namjeravao je da izbliza pogleda jedan
piktogram koji se pojavio u blizini Warministera. Zajedno sa svojom suprugom bio je
fasciniran "bliskim susretom" sa loptastom svijetlecom formom koja je odjednom izronila
iz centra kruga. Prisjecajuci se ovog dogadaja Wingfield kaže : "Iznenada se, niotkuda,
pojavila plavkasta loptasta forma, koja se rotirajuci i pulsirajuci sa zemlje usmjerila ka
nama... Zasigurno, piktogrami su proizvod jedne više inteligencije ciju prirodu još tek
imamo istražiti, naravno, koliko je moguce !"

SNIMLJENI CUDNI TONOVI

Do jedne od spektakularnih manifestacija neobjašnjivih fenomena došlo je pri dnevnom
svjetlu (Jun, 1989. godine), u jednom 35-metarskom "misterioznom krugu", koji se
pojavio u blizini Beckhomptona (podrucje Aveburija). Naime, jedan od istraživaca,
Part Delegado, zajedno sa snimateljem BBC-jeve ekipe stao je u centar kruga da bi
odgovarao na novinarska pitanja. Delgado je držao mikrofon u ruci, i tada, prema
njegovom svjedocenju, odjednom se nešto desilo... "Odjednom sam se našao unutar
snažnog, kompaktnog, u sebe zatvorenog energetskog polja. Ta energija je bila nešto što
sam, imao sam osjecaj, mogao opipati prstima – nešto kao tanka plasticna folija. Imala
je opipljiv rub unutar kojeg se nalazila koncentracija, središte te energije iz kojeg je
dolazio onaj isti cudni ton, šum, koji smo hvatali i snimali na naše vrpce. Bilo je to
nešto... nešto zaista živo i inteligentno, iako je za naše tjelesne oci bilo nevidljivo i
neprepoznatljivo."

Tonski inženjer pomenute snimateljske ekipe, u isto vrijeme je postao jako uzbuden, jer
je u slušalicama koje je držao na ušima, zacuo isti zvuk, prema njegovim rijecima "nešto
kao pucketanje i cvrcanje." Neposredno nakon toga desilo se da je u potpunosti zakazala
BBC-jeva kamera. Zvuk koji je snimljen na vrpcu, poslije je detaljno analiziran u
laboratoriju za propulziju NASA-e i identificiran je kao "neprirodni, umjetni zvuk od
Misterije, Neobjašnjivi Fenomeni – Knjiga II
5.0-5.2 Khz, koji je neko, ili nešto proizvodilo." U ljeto 1992. godine, a zatim i 1993.
godine, britanski fizicar Omar Fowler je, na osnovu ispitivanja provedenih u oblasti više
piktograma, ustanovio elektrostaticke promjene i cinjenicu da unutrašnjost svakog od
misterioznih znakova "proizvodi" visokofrekventna zracenja. Otkriveno je takoder, da su
stabljike žitarica u jednoj formaciji, nabijene statickim elektricitetom. Na samim
sjemenkama žitarica, unutar piktograma, došlo je do znacajnih promjena : povecanje
precnika sjemenke, nagli razvoj klice u sjemenci, a u nekoliko slucajeva – ugljenisana je
vanjska opna stabljike.

ONI NAM PORUCUJU...

Piktogrami zaista "ugrožavaju" naucnu i racionalnu sliku svijeta, ugrožavaju onaj
materijalisticki pogled koji je uzrokom današnjih mnogobrojnih kriza (kako meduljudskih
odnosa, tako i unutar ljudskog bica). Ocigledno, neko ili nešto nam želi putem
misterioznih znakova nešto saopštiti, tako da se logicno covjek zapita "koja je naša uloga
u svemu tome ?" Posmatrajuci piktograme, jedan od najpoznatijih historicara umjetnosti,
John McEwen iz Londona kaže : "Svaki covjek bi trebao vidjeti piktograme da bi uhvatio
barem dio njihove velicanstvenosti, i da bi barem malo razumio njihovu bit i poruku.
Takva ljepota i preciznost, geometrijsko i matematicko savršenstvo, njihova pozicija, a
iznad svega zacudujuce blagotvorno djelovanje na ljude. To su nenadmašiva umjetnicka
djela. Ko god da ih je napravio, najveci je umjetnik našeg vremena – genije."
I zaista, mnogi koji su ih vec vidjeli, slikali, geografisali, "opipali" (neki su cak meditirali
unutar piktograma), od skeptika do najozbiljnijih istraživaca, svima su zajednicke dvije
stvari... Prvo, to što niko nije mogao ostati ravnodušnim, a drugo, svi su svjedocili o
jednome : "o promjeni i tihoj toplini u njihovim srcima dok gledaju te divne slikarije."
Naime, niko nikada niije posvjedocio o tome da ih je, u vezi sa misterioznim znakovima,
nešto uplašilo ili ugrozilo.

Dapace, vecina je u tom neposrednom "kontaktu" sa
piktogramima osjecala prisutnost neceg veoma dobronamjernog i prijateljskog. Pa, iako
su o misterioznim simbolima u žitnim poljima napisane brojne studije, još uvijek se
malo zna o tome kako su oni nastali i šta se njima želi saopštiti !? Ipak, zasad je
jedno sigurno : sve upucuje na zakljucak da piktogrami nisu djelo ljudskih ruku, a ono
što nije produkt ljudske kreativnosti (a ima takvu ljepotu i svjesno usmjereno poruku),
može biti samo vanzemaljskog porijekla. To znaci iz svijeta viših duhova, svijeta po
hijerarhiji visoko iznad zemaljskog. Možda najbolje objašnjenje pruža izjava jednog
od brojnih istraživaca ovog fenomena, dr. Roberta Pinottia, naucnika iz Firence koji
kaže : "Otvoreni, nagli kontakt sa vanzemaljcima, mogao bi izazvati svojevrsni kulturni
šok za cijelo covjecanstvo koje se nalazi u procjepu izmedu izrazite krize morala i opšte
prisutnog nedostatka cilja. Zbog toga, svijest covjeka mora biti postepeno pripremljena
za kontakt sa njima. Imam dobar razlog za vjerovanje, da su uopravo piktogrami dio
njihove strategije u našem pripremanju za to."

Fotografije u spojleru:
Spoiler:
Šta vi mislite o njima?Kako su nastali & co?
Back to top Go down
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeSun Jun 20, 2010 8:55 am

Nikoga ne zanimaju krugovi?! Krugovi u žitu 502685
Back to top Go down
NINA
Vampirica
NINA

Posts : 1243
Join date : 2010-06-05
Age : 27
Location : Tu sam,gde sam i tačka. tj. mačka! xD

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeSun Jun 20, 2010 9:02 am

Zanimaju mene! Slushaj neki ljudi misle da su to kao neki tamo marsovci napravili (ja inace ne verujem u marsovce)! Ali jadnostavno mislim da su to ljudi uradili samo da bi,neznam ni ja, postali slavni tako shto naokolo pricaju da su videli marsovce!
Back to top Go down
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeSun Jun 20, 2010 9:11 am

Ne znam da li su Marsovci,ali ne bih volela da su to ljudi.Bez ovog nikako xD
Čudno je,ali mi je zanimljivo da istražujem sve o ovome i razočarala bih se kada bih saznala da su u pitanju bila 'ovozemaljska' bića.Bez ovog nikako xD
Zato volim da verujem da su u pitanju vanzemaljci.Razz

Inače je dokazano da je snimak autentičan,a vidi se kako ova svetla ostavljaju tragove.Wink
Back to top Go down
NINA
Vampirica
NINA

Posts : 1243
Join date : 2010-06-05
Age : 27
Location : Tu sam,gde sam i tačka. tj. mačka! xD

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeSun Jun 20, 2010 9:16 am

Neznam ja ipak mislim da su to samo ljudi napravili(gore sam napisala zashto)
Back to top Go down
Sunrise
VeteranForuma
VeteranForuma
Sunrise

Posts : 2996
Join date : 2009-09-24
Age : 29
Location : Hogwarts

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeSun Jun 20, 2010 12:07 pm

Mene zanimaju. Procitala sam ovo jos juce ali sam bila u zurbi i nisam stigla da odmah napisem svoje misljenje. Pre svega ovo je jedna bas super tema. Znimljiva.
Ja mislim da je ovo jedna fascinatna pojava.
Kad bi ovo ljudi pravili.. Zar se ne bi onda postepeno pojavljivala ta figura u zitu? Ili cemu vec.. A ustvari ona jednostavno 'iznikne preko noci'.
Ja sam takva da verujem u neke stvari u koje mnogi ljudi ne veruju [magiju npr] i zvuci mi totalno moguce da ovo stvara neka druga sila osim ljudske. Naravno sada vec ima sigurno ljudi koji prave Krugove samo da bi zadobili paznju..
Pise gore u tekstu dana mnoge ljude Krugovi deluju umirujuce, a mene ustvari plase Bez ovog nikako xD
Back to top Go down
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeMon Jun 21, 2010 3:24 am

To,Đ!Moj čovek! Krugovi u žitu 99320
I mene na neki način plaše,ali bih volela da posetim neki.Smile
Back to top Go down
Sunrise
VeteranForuma
VeteranForuma
Sunrise

Posts : 2996
Join date : 2009-09-24
Age : 29
Location : Hogwarts

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeMon Jun 21, 2010 3:53 am

Krugovi u žitu 99320 Krugovi u žitu 99320

I ja bih volela da posetim jedan naravno!
Back to top Go down
NINA
Vampirica
NINA

Posts : 1243
Join date : 2010-06-05
Age : 27
Location : Tu sam,gde sam i tačka. tj. mačka! xD

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeMon Jun 21, 2010 5:02 am

Ne! Ja nebih! Smile Mene stvarno plashe! Iako mislim da to prave ljudi, polako pocinjem da mislim da mozda i postoji neka druga sila i nezelim da je sretnem ili josh gore,ona mene Very Happy
Back to top Go down
Kaya
Čarobnica
Kaya

Posts : 36
Join date : 2010-06-28

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeWed Jun 30, 2010 2:40 am

Ljudi su radili istrazivanja. Krugove u zitu su pravili ljudi. Sve moze da se uradi u toku jedne novi. 2 coveka mogu da naprave takvu jednu ogromnu sliku za jednu noc.


Kanap i drvo i tako pravis krugove..... Prosto.... a kako ides.. utabavas travu....ili sta vec... Very Happy
Back to top Go down
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeWed Jun 30, 2010 6:50 am

Oni koje su pravili ljudi su dosta lošije urađeni,i stabljike su oštećene,što se sa ovim drugim krugovima ne dešava.
Back to top Go down
NINA
Vampirica
NINA

Posts : 1243
Join date : 2010-06-05
Age : 27
Location : Tu sam,gde sam i tačka. tj. mačka! xD

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeWed Jun 30, 2010 6:59 am

Možda ima profesionalaca u tome Bez ovog nikako xD
Back to top Go down
Kaya
Čarobnica
Kaya

Posts : 36
Join date : 2010-06-28

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeFri Jul 02, 2010 12:25 am

xaxaxaxa... Ne kazem da mozda nije nista paranormalno ali kazem da ima i ljudi koj irade to. Wink


p.S. Zasto bi vanzemaljci pravili sliku Mozzile???? Bez ovog nikako xD
Back to top Go down
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeFri Jul 02, 2010 12:59 am

Lol.Bez ovog nikako xD
Taj su ljudi napravili valjda.
Back to top Go down
Kaya
Čarobnica
Kaya

Posts : 36
Join date : 2010-06-28

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeFri Jul 02, 2010 5:44 am

xaxaxaxa... Bez ovog nikako xD

Ocigledno... Smile
Back to top Go down
Shadow
Veštica Mod
Shadow

Posts : 1549
Join date : 2009-12-20
Age : 28
Location : Between the worlds

Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitimeFri Jul 02, 2010 5:48 am

Čekaj...Mislim da znam video..Hm...Evo ga.Premotaj malo..
Back to top Go down
Sponsored content




Krugovi u žitu Empty
PostSubject: Re: Krugovi u žitu   Krugovi u žitu I_icon_minitime

Back to top Go down
 

Krugovi u žitu

View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Veštičiji kutak :: Ostale misterije-